ПОЛОНСЬКА САМООБОРОНА МАЙДАНУ

Ще з часів київського князя Володимира Великого Полонне було добре укріпленим містом-фортецею на рубежах Киівської Русі. Гарнізон фортеці складався з місцевих мешканців. Полончани відбивали напади степовиків за Володимира Мономаха і зрадників-бояр за Данила Галицького. На сторожі навколишнього люду височіла фортеця й під час володіння нею князів Острозьких, українських православних феодалів. Під час Хмельниччини, за гетьмана Богдана Хмельницького, покозачилася вся Україна, тож і в Полонному утворилася Полонська козацька сотня Волинського полку. Обороняли козаки й тоді свій рідний край. Гайдамаки, Січові Стрільці й вояки УНР проливали тут свою і ворожу кров за свій народ і рідну землю. Протягом століть полончани мужньо боролися з половцями й печенігами, татарами й турками, поляками й росіянами, німцями й шведами, комуністами й фашистами. Тож не дивно, що в часи узурпації влади злочинцем і зрадником своєї землі Януковичем відродилося місцеве територіальне формування Полонська Сотня (Самооборона) Майдану..

.

Самооборона Майдану — всеукраїнський понадпартійний громадський рух, добровільне громадське формування, що діє на основі самоорганізації, громадянської солідарності та координації діяльності структур різного рівня.

Загони Самооборони почали формуватися на Михайлівській площі в Києві з власної ініціативи протестувальників після силового розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року.

07.02.2014 року комендатура Самооборони Майдану оголосила про створення і розширення Всеукраїнської структури самооборони по всій Україні.

11.02.2014 керівник Самооборони Майдану Андрій Парубій підписав Наказ №1 «Про основні засади організації «Самооборони Майдану»

«Самооборона Майдану» є всеукраїнським понадпартійним громадським рухом, який ставить перед собою такі завдання:
1. Зберегти суверенітет та єдність України.
2. Відстояти європейський вибір України.
3. Захистити права і свободи громадян.
4. Чинити спротив діючому злочинному режимові до повного його усунення.